Blanket

Blanket vznikl na základech pražských bluegrassových Poutníků už v roce 1985. Od ostatních současníků se odlišil zejména svým repertoárem, zaměřeným kromě tradičního bluegrassu na čtyřhlasé provedení gospelů a spirituálů, za což byl oceněna Portou 1987.

Kromě nespočetných koncertů a festivalů po celé tehdejší ČSSR má Blanket za sebou i několik úspěšných zahraničních turné po Německu, Holandsku, Francii, Rakousku, Maďarsku a Polsku. Svým projevem zaujal dokonce i televizní produkci a několikrát se objevil v televizním vysílání (Klub mladých, Možná přijde i kouzelník, Čundrcountryshow, Country Express Praha – Nashville apod.), hrál jako předkapela na prvním československém turné fenomenálního amerického banjisty Tony Trischky, absolvoval sérii koncertů s Karlem Gottem na jeho turné v roce 1991.

V jeho řadách se kromě původní sestavy objevili další výrazní bluegrassoví hráči, ať už jako hosté nebo řadoví hráči - František Kacafírek, Jakub Třasák, Jirka Lebeda, Tomáš Tichý nebo Zdeněk Jahoda.

Blanket natočil MC, EP, CD.

Kapela ukončila svou činnost v roce 1995. Pod nátlakem veřejnosti a pamětníků však v roce 2008 znovu obnovila svou koncertní činnost.

Dnes hraje a zpívá Blanket svůj repertoár v sestavě:

Milan Menda – kytara
Petr Kůs – mandolína
Antonis Timiopulos – kontrabas
Martin Černý / Michal Novák – banjo